Sprzęt budowlany – jakie maszyny widzimy na polskich budowach ?

Sprzęt budowlany, w tym specjalistyczne maszyny, stanowią pomoc dla człowieka, bez której bardzo ciężko byłoby wykonywać chociażby mniejsze prace budowlane, nie mówiąc już o dużych inwestycjach, gdzie wykorzystuje się chociażby olbrzymie żurawie pomagające we właściwym umiejscowieniu ciężkiego materiału i czynnościach, które przysparzałyby wiele trudności bez użyciu tego specjalistycznego sprzętu. Dużą zaletą jest możliwość wypożyczania sprzętu budowlanego, ponieważ może się zdarzyć, że firma wykonująca prace dysponuje odpowiednimi urządzeniami, ale w niektórych przypadkach może czegoś zabraknąć, a wtedy na kilka dni wypożyczamy potrzebny nam sprzęt.

Mini dźwig – nowość na polskich budowach

mini dźwigDuże zainteresowanie wzbudza nowy produkt, ktory jest coraz częściej i chętniej widoczny na rynku budowlanym i przemysłowym. Mowa o  mini żurawiu – czyli dźwig do zadań specjalnych takich jak między innymi montaż szkła, pomagając w osadzeniu okien za pomocą przyssawek oraz prac wewnętrznych w halach produkcyjnych – znajdujący swoje zastosowanie w montażu rożnego rodzaju instalacji elektrycznych na wysokości, a także wentylacyjnych utrzymując montowane i demontowane długie rury oraz elementy konstrukcyjne niedostępne dla ludzkich rąk. Mini żuraw, ze względu na na małe rozmiary oraz wszechstronny wysięgi o dużym udźwigu, porusza się za pomocą gąsienic przez co jest bardzo zwrotny, a mocowany do niego osprzęt czyli przyssawka do szyb – pozwala z dużą precyzją oraz dozą bezpieczeństwa zamontować i osadzić okna i szyby w ścianach galerii i halach produkcyjnych.

Różnorodność maszyn budowlanych i wielość producentów powoduje, że jeśli chcemy zakupić bądź wypożyczyć sprzęt budowlany, z pewnością znajdziemy taki, który jest dla nas odpowiedni. Dla ciasnych miejsc budowlanych można zastosować specjalistyczne minikoparki i miniładowarki firmy Bobcat.

Warto zainteresować się ofertą wynajmu mini żurawia i przetestować jego działanie.

W zależności od potrzeb, a głównie od podłoża skorzystać można z koparek kołowych lub gąsienicowych. Przy ukladaniu nawierzchni można użyć specjalistycznych maszyn do układania kostki brukowej. Do sprzętu budowlanego można też zaliczyć, wibratory mechaniczne i buławy do betonu oraz piły do asfaltu i betonu. Popularnym sprzętem budowlanym są też koparko – ładowarki firmy Caterpillar. W pracach drogowych wykorzystuje się również ciężki sprzęt firm Bomag czy też Amman. Sprzętem do remontu dróg będą również np. rozcieracze i zagęszczarki do asfaltu. Będą to również walce tandemowe, kombinowane, ogumione, gładkie i o kołkowane. Dlatego przy wyborze odpowiedniej trzeba dokładnie wiedzieć jaką maszynę potrzebujemy, lub skorzystać z doradztwa przedstawiciela firmy, w której kupujemy lub wypożyczamy sprzęt.