Dlaczego warto kupić maskę antysmogową

Każdego roku zostają podane do wiadomości publicznej informacje odnośnie stanu powietrza. Wyniki badań pokazują nam, że realia w jakich przyszło nam żyć stają się coraz bardziej niepokojące. Problem zanieczyszczonego powietrza nie dotyczy już tylko Japonii lub większych miast w europejskich krajach. Smog jest problemem na skalę światową i pojawia się także w mniejszych miejscowościach. Obecnie wszyscy jesteśmy podtruwani, dlatego warto coś z tym zrobić. Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem BHP Gabi, oferującym maski antysmogowe: .

Zanieczyszczenia powietrza

Codziennie, szczególnie w okresie zimowym, zatruwamy powietrze, które jest nam niezbędne do życia. Ilość zanieczyszczeń ciągle wzrasta ze względu na uprzemysłowienie, rozwój cywilizacji i wzrost liczby ludności. Wyniki statystyczne nie są zadowalające, szczególnie dla nas, Polaków. Nasz kraj wypada słabo na tle innych krajów Europy, co oznacza, że nasza walka ze smogiem nie odnosi takich skutków jakbyśmy tego chcieli. Obywatele są nadal narażeni na szkodliwe działanie dwutlenku siarki, tlenku azotu, pyłów węglowych, lotnych związków organicznych, tlenku węgla, dwutlenku węgla, ozonu troposferycznego, ołowiu i pyłów.

Zanieczyszczenia wchłaniamy do swojego organizmu podczas oddychania i w taki sposób dostają się one do naszego organizmu, dlatego warto zaopatrzyć się w maskę będąc poza domem, natomiast w domu warto mieć oczyszczacz powietrza. Szkodliwe substancje pozostające w powietrzu mają negatywny wpływ nie tylko na człowieka, potrafią one doprowadzić do korozji metali, ale także zaburzenia naturalnych procesów zachodzących w przyrodzie. Skażenie wody i gleby może wywołać nieodwracalne skutki, dlatego warto nie bagatelizować tego problemu pod żadnym względem.

Noś maskę!

Nie masz wpływu na działania innych ludzi, którzy poprzez palenie w piecach lub jeżdżenie samochodami zanieczyszczają powietrze. Zagrażają nam przede wszystkim metale ciężkie, siarka i toksyczne związki chemiczne, które znajdują się w zanieczyszczonym powietrzu. Patrząc za okno i dostrzegając korki w godzinach szczytu wiesz, chociażby podświadomie, że darmowa komunikacja miejska też niewiele pomoże, dlatego powinieneś przestać oglądać się na innych i zadbać o swoje zdrowie na własną rękę.

Maski antysmogowe - BHP Gabi

Maski przeciwsmogowe mają za zadanie zapobieganie przedostaniu się do twojego organizmu wszystkich szkodliwych zanieczyszczeń na jakie jesteś narażony nawet podczas krótkiego spaceru. Na samym początku możesz mieć pewne wątpliwości, obawy przeciw zakładaniu maski. Pomyślisz sobie, że przecież większość ludzi nie nosi ich i wszystko jest dobrze. Zaczniesz szukać wad i będzie ci się wydawać, że wyglądasz śmiesznie, ale gdy tylko wyjrzysz za okno i zobaczysz szarość, dojdziesz do wniosku, że nie chcesz wdychać tego brudu i niszczyć swojego organizmu.

Warto zwrócić uwagę na to, że maski antysmogowe są skuteczne dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów. W przypadku masek z wymiennymi filtrami należy pamiętać o ich zmianie, natomiast, gdy posiadamy maskę bez wymiennego filtru powinniśmy ją wyrzucić, gdy tylko filtr się zapełni, ponieważ wtedy przestanie oczyszczać powietrze, które wdychamy. Jak widać dbanie o sprawny filtr jest bardzo ważny, ponieważ to on oczyszcza powietrze, zwykła maska sobie z tym nie poradzi, dlatego odradza się stosowania masek chirurgicznych, rowerowych lub chust w celu ochrony przed smogiem.

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale maskę antysmogową warto używać nie tylko znajdując się na dworze. Codzienna jazda samochodem i stanie w korkach sprawia, że wewnątrz samochodu możemy mieć powietrze nawet dziesięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, dlatego warto używać maski także podczas jazdy samochodem.