Bateria kwasowo ołowiowa i jej zastosowanie

Każde przedsiębiorstwo, które posiada olbrzymie hale produkcyjne i magazyny wie, jak ważne są sprawne i funkcjonalne sprzęty podczas pracy.

To od nich zależy przecież szybkość wykonywania poszczególnych czynności, a co za tym idzie – efektywność pracy. By sprzęty tego rodzaju mogły jednak działać, niezbędne są odpowiednie zasilania. A te najczęściej dostępne są w formie akumulatorów, a inaczej baterii. I choć na rynku dostępnych jest całkiem sporo ich rodzajów i typów, w tym artykule skupimy się na bateriach kwasowo ołowiowych. Poruszmy kwestię tego, czym się wyróżniają i gdzie najczęściej znajdują zastosowanie, a także które polskie przedsiębiorstwa posiadają je w ofercie.

Bateria kwasowo ołowiowa – co to jest?

bateria kwasowo ołowiowa zastosowanieBateria kwasowo ołowiowa, a więc po prostu akumulator kwasowo ołowiowy, to rodzaj napędu elektrycznego, którego działanie opiera się na ogniwach galwalniczych. Te zbudowane są między innymi z elektrody z tlenku ołowiu i z elektrody ołowiowej. Sam akumulator składa się natomiast z sześciu ogniw ołowiowo kwasowych, które połączone są ze sobą szeregowo.

Każde pojedyncze ogniwo składa się z anody, katody i elektrolitu. Tyle, jeśli chodzi o fizyczne zasady działania baterii. Do czego jednak używa się tego rodzaju akumulatora? Gdzie znajduje on najczęściej zastosowanie? Odpowiedź wydaje się dość oczywista – wszędzie tam, gdzie potrzebna jest energia elektryczna napędzająca pracujące maszyny. A więc w magazynach wszelkiego rodzaju, halach produkcyjnych czy dużych powierzchniowo sklepach i galeriach.

Niezbędne na halach i w magazynach akumulatory

Swoje główne i zasadnicze zastosowanie, baterie kwasowo ołowiowe znajdują w zasilaniu popularnych i cenionych wózków widłowych. Równie dobrze radzą sobie jednak przy pracy z wózkami platformowymi czy maszynami sprzątającymi lub w napędach hybrydowych. W zasadzie można rzec, że z powodzeniem wykorzystuje się je zarówno w czynnościach lekkich, jak i nieco cięższych, a także w cyklach jedno i wielozmianowych.

Zazwyczaj, by wykazywały one sto procent skuteczności zaleca się jednak ładować je od 5 do 12 godzin. By mogły wspomagać określone maszyny na miarę swoich możliwości, potrzebują bowiem optymalnego wspomagania.

Używane baterie trakcyjne kwasowe PzS i PzB prostu z rynku niemieckiego oferuje na przykład firma Energy On Innovative Solutions.  Mają one pojemność co najmniej 80-85 procent i posiadają półroczną gwarancję. Co więcej, te solidne baterie wyglądają praktycznie jak nowe i tak też działają. Są bowiem nie tylko całkowicie odnowione, ale i wyczyszczone i pomalowane. W opcji do zastosowanie do wyboru pozostaje również system uzupełniania wody, system cyrkulacji elektrolitu EUW, a także sygnalizacja poziomu elektrolitu w baterii.

baterie kwasowePoza tym, firma proponuje również baterie żelowe, litowo jonowe, baterie zasadowe, monobloki trakcyjne, a także kontrolery baterii oraz wynajem baterii litowo jonowych. Do wyboru pozostaje więc praktycznie każdy rodzaj akumulatorów. Dodatkowo możemy być też pewni pomocy przy ich użytkowaniu i ewentualnych awariach. Usterki można bowiem serwisować. Dzięki czemu w łatwy i szybki sposób dokonamy przeglądu i wyeliminowania konkretnych błędów.

Nowoczesne rozwiązania

Wspominając o bateriach oferowanych przez Energy On, nie sposób nie pochylić się nad misją firmy. Jej zespół stanowią bowiem doświadczeni ludzie z pasją, którzy od wielu lat pracują nad kwestiami zasilania. W ofercie firmy znajdziemy więc prostowniki, falowniki, UPS, a także baterie wszelkiego rodzaju. Co więcej, z pomocą przedsiębiorstwa możemy także zbudować od podstaw Data Center. Planowanie, projekt i wykonanie, na serwisie kończąc – to kompletna i szczegółowa propozycja w tej dziedzinie.

Za swoją główną misję Energy On uważa bowiem dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług. Zwracając uwagę na wszystkie, nawet najbardziej wymagające potrzeby klientów – tworzy produkty, które z rozwagą obchodzą się z zasobami naturalnymi i środowiskiem.