Dowiedz się, co oznacza skrót SOM w przypadku monitoringu wizyjnego w Warszawie

SOM to skrót od System Ochrony Mobilnej, polegający na zdalnym nadzorowaniu obiektów z zastosowaniem wygodnych, a przede wszystkim – bezpiecznych rozwiązań. Usługa SOM może być z powodzeniem stosowana zarówno całodobowo, jak i jedynie na przestrzeni wybranych godzin. Jakie są główne założenia Systemu Ochrony Mobilnej i jak on działa? Jakie są zalety stosowania monitoringu wizyjnego w Warszawie?

Jakie są najważniejsze założenia Systemu Ochrony Mobilnej?

Do prowadzenia kontroli nad chronionym obiektem stosowane są specjalne systemy nadzorcze, obejmujące czujniki antywłamaniowe, chroniące przed napadem, zalaniem, pożarem i wieloma innymi niebezpieczeństwami, a także wykorzystywany jest system kamer. 

Wszelkie sygnały emitowane przez czujniki, a także wszelkie niepokojące incydenty, jakie udaje się zarejestrować na monitoringu, przesyłane są do Całodobowego Centrum Ochrony. Ich weryfikacją zajmują się przeszkoleni operatorzy, a jeśli zachodzi taka konieczność, wysyłają na miejsce mobilny patrol lub odpowiednie służby bezpieczeństwa. 

Pracę SOM uzupełnia system SPG, czyli nagłośnienie, którego zadaniem jest emitować komunikaty odstraszające intruzów. Okazuje się, że w wielu przypadkach samo odstraszanie głosowe jest wystarczającym narzędziem, co pozwala zmniejszyć koszty ponoszone w związku z interwencją patroli.

Dużą zaletą Systemu Ochrony Mobilnej jest możliwość modyfikowania go w zależności od potrzeb klienta, jakim może być zarówno osoba prywatna, jak i duża korporacja, placówka służby zdrowia, firma transportowa i wiele innych. 

Jak działa System Ochrony Mobilnej?

Wśród przykładowych zastosowań, jakie możemy wdrożyć w firmie w ramach funkcjonowania Systemu Ochrony Mobilnej, warto wyróżnić takie możliwości, jak:

  • odczyt i identyfikacja tablic rejestracyjnych,
  • wykrywanie ruchu z ograniczeniem wyłącznie do ruchu ludzi (dzięki temu można będzie uniknąć fałszywych alarmów, związanych z pojawieniem się na terenie zakładu zwierząt),
  • zaawansowana wideoanalityka twarzy,
  • wytyczenie obszarów objętych szczególną ochroną,
  • wykrywanie przedmiotów zabranych lub pozostawionych (umożliwia to szybkie wykrycie skradzionego towaru lub potencjalnie niebezpiecznych pakunków).

Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań analitycznych może dotyczyć nie tylko sytuacji związanych z włamaniami i napadami – w ten sam sposób możemy chronić obiekt przed pożarami, zalaniami i innymi katastrofami pochodzenia naturalnego.

Dodatkowo warto podkreślić fakt, że korzystając z autorskiego Systemu Ochrony Mobilnej, Twój obiekt jest chroniony nawet w przypadku poważnej awarii Centralnego Centrum Ochrony. Jest tak dlatego, że w celu zabezpieczenia centrali jest kilka – jeśli jedna ulegnie uszkodzeniu, natychmiast znajduje się inna, która przejmuje jej funkcje.

Jakie korzyści płyną z zastosowania monitoringu wizyjnego w Warszawie?

Tradycyjne formy ochrony potrafią generować nawet do 40% większe koszty, niż w przypadku zastosowania patrolu w formie zdalnej. Obiekt jest strzeżony przez cały wyznaczony czas, a wszystkie budzące podejrzenie sygnały są weryfikowane w czasie rzeczywistym, dając możliwość szybkiej reakcji patrolu mobilnego.

Kolejną niewątpliwą zaletą systemu jest brak możliwości nawiązywania znajomości pomiędzy pracownikami ochrony a personelem firmy lub osobami postronnymi. Rodzi to ryzyko udzielenia pomocy w kradzieży lub podłożeniu niebezpiecznego ładunku.

Również pracownicy firm korzystających z usług ochroniarskich mogą zacząć pracować w sposób bardziej efektywny niż dotychczas. Wiele firm wynajmuje ochronę w formie tradycyjnej, a ta poświęca czas na codziennym sprawdzaniu personelu przed i po wyjściu z pracy, co u wielu osób może rodzić stres przekładający się na obniżenie efektywności pracy. 

Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na zastąpienie tradycyjnej formy zabezpieczania obiektu poprzez zastosowanie nowoczesnych form, zyskasz szansę na to, by pracownicy poczuli się w miejscu pracy bardziej otwarcie i swobodnie, lepiej dzięki temu pracując.

Leave a Reply