Rodzaje osprzętu do wynajmowanych wózków widłowych

wózki widłowe w fabryceNa każdym placu budowy występuje inny rodzaj osprzętu, jaki używany jest do wynajmowanych przez firmy wózków widłowych. Warto dodać, że urządzenia pełniące rolę osprzętu usprawniają i umożliwiają wykonanie podstawowych zadań na placu budowy. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego osprzętu, musimy znać przeznaczenie i zastosowanie każdego z nich. Zakup sprzętu lub wypożyczenie go gwarantuje nam wykonanie należycie wszelkich robót.

  • Jednym z najważniejszych elementów należących do osprzętu wózków widłowych, są same widły oraz przedłużki do wideł. Widły należy dobrać odpowiednio do tzn widlaka, uwzględniając parametry. Muszą one być w stanie unieść określone ciężary. Przedłużki stosuje się w przypadku, gdy widły okazują się być za krótkie do udźwignięcia konkretnego towaru lub palety.
  • Następnym rodzajem osprzętu są pługi oraz pojemniki. Dzięki nim możliwe jest odśnieżanie wielu miejsc; używane są również na placu budowy. Możemy rozróżniać je np. na przechylne i zamykane. Pojemniki służą do nabierania piasku czy żwiru i przewożenia ich w inne miejsce. Czynność ta jest najbardziej znana, jeżeli chodzi o zadania wykonywane na budowie. Różnego rodzaju kontenery dobierane są pod kątem wykonywania prac – najczęściej są to kontenery wysypowe.
  • Warto wspomnieć o równie popularnej grupie osprzętów – o uchwytach. Często zakupywane są różnego rodzaju uchwyty do beczek. Możemy również spotkać uchwyty z hakiem, na których zaczepiane są liny mocujące. Często także możemy mieć okazję do zakupienia tak zwanych platform lub koszy. Dzięki nim możemy zostać uniesieni na pewną wysokość w celu wykonywania prac budowlanych. Wszystkie rodzaje osprzętów posiadają wiele właściwości i zalet, dzięki czemu możemy wykorzystać je do wielu zadań. Proste do zamontowania urządzenia gwarantują nam dodatkowo bezpieczeństwo w czasie pracy.

 

Pozycjoner wideł do twojego widlaka

Pozycjoner wideł często mylony jest z chwytakiem – są to jednak dwa osobne urządzenia, które mają odmienne zastosowania. Urządzenie to służy do hydraulicznego ustawienia/rozstawienia wideł dopasowując ich odległość do podnoszonego detalu materiału czy palety. Rozróżniamy również pozycjoner, którego mechanizm utrzymujący widły przemieszcza się w obu kierunkach – lewo – prawo – z materiałem, który pakowany jest na  przyczepę. Czynność ta możliwa jest do wykonania w wózku operatora. Producenci tego typu maszyn dbają o to, by montaż pozycjonera był łatwy. Dzięki pozycjonerowi wideł operator wózka widłowego nie musi co chwila opuszczać pojazdu w celu skorygowania ustawienia wideł. Dodatkowo, pozycjonery posiadają trwałą konstrukcję – specyfika prac, do jakiej stosowane są urządzenia, wymaga mocnych i wytrzymałych maszyn. Pozycjoner wideł posiada pewne parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu, przede wszystkim udźwig detalu który podnosi. Pozycjoner jest ciężkim urządzeniem, który również ma limit ciężarów, jakie może podnosić.